Британія скличе Радбез ООН через отруєння екс-розвідника РФ Скрипаля — ЗМІ

Міністерство закордонних справ Великої Британії повідомило про скликання екстреного засідання Ради безпеки ООН через отруєння колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.

Міністерство закордонних справ Великої Британії повідомило про скликання екстреного засідання Ради безпеки ООН через отруєння колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.

Телеканал Sky News повідомляє з посиланням на власні джерела, що прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей 14 березня оголосить про висилку російських дипломатів.

Видання передбачає, що посол Росії Олександр Яковенко висланим не буде. Тим самим британці хочуть зберегти можливість для діалогу з Росією.

Як повідомлялося, Австралія має намір підтримати можливі заходи Великої Британії щодо Росії у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, зокрема обговорення справи на засіданні Радбезу ООН.

Як повідомлялося, сенатор США від штату Нью-Джерсі Роберт (Боб) Менендес запропонував додати Росію до списку країн-спонсорів тероризму і посилити санкції проти Москви через отруєння у екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Раніше британський регулятор у сфері телерадіомовлення (Ofcom) у зв'язку з «інцидентом щодо Скрипаля» не виключив можливості перегляду умов ліцензії, на підставі якої  телеканал RT працює у Британії.

МЗС РФ закликала Британію не говорити «мовою ультиматумів» з ядерною державою.

12 березня, виступаючи перед британськими депутатами, прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що Росія «імовірно несе відповідальність» за отруєння Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Мей дала Росії 36 годин на роз'яснення «як речовина, використана проти Сергія Скрипаля та його дочки, потрапила до Британії».

14 березня британський уряд детально розгляне відповідь російської держави, і якщо вона не заслуговуватиме на довіру, застосує санкції проти Росії.

У Держдепі США підтримали заяву Великої Британії та припустили, що до отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля причетна Росія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

12 березня Путін уперше прокоментував отруєння розвідника Скрипаля. Раніше від імені Кремля заяви щодо справи Скрипаля робив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

Офіційний представник МЗС Росії Марія  Захарова назвала   «цирковим шоу в британському парламенті» заяву Терези Мей про ймовірну причетність Росії до отруєння Скрипаля.

Повідомлялося, що через отруєння Скрипаля Британія може запровадити власний «Список Магнітського» проти чиновників РФ.

Внаслідок отруєння російського розвідника Сергія Скрипаля в місті Солсбері, Вілтшир, у Великій Британії постраждала 21 людина. Скрипаль та його донька перебувають у комі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Раніше поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Зі свого боку британська вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння екс-розвідника Скрипаля: вдова Литвиненка закликала влади країн убезпечити політичних емігрантів