Через спалах нового коронавірусу , який може вплинути на скорочення попиту на нафту з боку Китаю, ціни на неї у світі впали до найнижчого рівня за більш ніж останній рік.

Як повідомляє Reuters, знизились ціни на нафту всіх основних марок. Крім того, деяким нафтовим компаніям довелось скоротити видобуток продукції через збитки.

«Коронавірус на сьогодні є головною проблемою на глобальному ринку. Не пригадуємо настільки ж руйнівної для попиту (на нафту — ред.) подію», — повідомив Reuters аналітик компанії Price Futures Group Філ Флін.

Так, ціна нафти марки Brent станом на 11:33 ранку за тихоокеанським часом складала 54,8 доларів, сягнувши мінімуму з січня 2019 року. А ціна нафти U.S. West Texas Intermediate (WTI) знизилася на 1,16 долара до 50,40 доларів, що теж є найнижчим за останні 13 місяців показником.

У той же час Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК), яка об’єднує найбільших її експортерів у світі, розглядає можливість скорочення видобутку «чорного золота» на 500 тисяч барелів. Так ОПЕК хоче підвищити попит, а отже — і ціни на нафту, повідомили Reuters три джерела в організації.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile