Держдепартамент США вимагає від Росії звільнити українських моряків, затриманих унаслідок захоплення українських військових катерів у районі Керченської протоки.

«Ми хочемо, щоб росіяни зрозуміли послання, що їм потрібно звільнити екіпаж, інакше будуть наслідки і біль буде наростати з часом», — заявив високопоставлений представник Держдепартаменту, ім’я якого не вказано.

Він додав, що, якщо влада Росії не сприйме це повідомлення, США «продовжать підвищувати ціну, яку їм доведеться заплатити», доки українські моряки та кораблі не будуть звільнені.

У Держдепі також закликали країни Євросоюзу відмовитися від будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. 

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан

Поділитись: