Для повернення боргів по Стокгольмському арбітражу Україні потрібні ліквідні активи Газпрому, яких напевне немає на рахунках компаній.

Для повернення боргів по Стокгольмському арбітражу Україні потрібні ліквідні активи Газпрому, яких напевне немає на рахунках дочірніх компаній. 

Про це Громадському повідомила народна депутатка України та членкиня комітету паливно-енергетичного комплексу Вікторія Войціцька.

«У питанні того, що Україна мала можливість повернути ці борги, які заборгував фактично Газпром за Стокгольмським арбітражем наше завдання, як країни, полягає в тому, щоб ми отримали такі активи, які б були ліквідними», — розповіла народна депутатка.

Депутатка пояснила, що це «активи які можна буде швидко реалізувати і отримати за них грошові суми».

Проте на думку Войціцької на балансах компаній немає необхідних для України активів. 

«У Газпромі, вони аналізують всі наші кроки наперед і я не впевнена, що на балансах цих компаній насправді є ті активи, які будуть нам корисні для того, щоб ми могли отримати необхідні гроші», — заявила депутатка.

Нагадаємо, 5 червня суд у Нідерландах задовольнив клопотання НАК «Нафтогаз України» щодо арешту часток ПАТ «Газпром» у його голландських дочірніх компаніях.

В той же час, повідомляється, що шість із семи дочірніх компаній Газпрому в Нідерландах відмовились співпрацювати з судовими виконавцями.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо, що Нафтогаз розпочав процес примусового стягнення з Газпрому 2,6 мільярдів доларів. За перемогу в арбітражному суді компанія нагородить своїх співробітників преміями, сума яких складе 46 мільйонів доларів.

За дорученням Порошенка, Нафтогаз розширить перелік країн, в яких почне конфісковувати майно Газпрому.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile