До складу комісії по справі Гандзюк хотіли включити депутата від БПП Паламарчука — депутатка

До складу новоствореної тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо розслідування нападу на Катерину Гандзюк спочатку пропонувалось включити депутатат від БПП Миколу Паламарчука, помічника якого ЗМІ назвали причетним до організації нападу на Гандзюк. Про це в ефірі Громадсьокго повідомила народна депутатка від партії «Батьківщина» Альона Шкрум.

«Спочатку дійсно БПП називала Паламарчука (Микола, депутат від БПП, ред.) як можливого заступника в цій комісії. Але потім, як стала відома якась інформація з недостовірних для мене джерел, я не можу тут нічого коментувати... то Паламарчука фракція відкликала і запропонувала іншу кандидатуру. На сьогодні (заступник голови ТСК, ред.) це пан Алєксєєв (Сергій, депутат від БПП, ред.), який є фаховим юристом і заперечень не викликав», — сказала вона.

Нагадаємо, 5 листопада Telegram-канал The Newsroom повідомив, що організатор замаху на Гандзюк отримав гроші для передачі виконавцям від Ігоря Павловського — помічника народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Паламарчука.

За даними The Newsroom, депутат Паламарчук є «смотрящим» президента Петра Порошенка на Херсонщині, якого місцева громада неодноразово звинувачувала в корупції та рейдерстві.

У коментарі Громадському Паламарчук спростував цю інформацію. «Це брудна брехлива маніпуляція, яка не відповідає дійсності... В мене дійсно є такий помічник Ігор Павловський, він живе в Херсоні. Але до чого тут я? Якщо є така інформація, то хай його затримують. Але до чого тут я?», — сказав депутат.

6 листопада Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для розслідування нападу на заступницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк та інших активістів.

Зазначимо, 5 листопада на погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.

Депутат Верховної Ради Мустафа Наєм заявив, що фракція Блоку Петра Порошенка відмовилася його висувати до тимчасової слідчої комісії з розслідування нападу на заступницю міськоголови Херсона Катерину Гандзюк на прохання депутатки Ірини Луценко. Вона ж назвала це брехнею.

Про створення тимчасової слідчої комісії почали говорити після того, як 4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

Президент України Петро Порошенко заявив, що вбивці мають бути покарані. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.  Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

1 серпня Гандзюк перевели до лікарні в Києві. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк. 25 вересня усправі щодо нападу на Гандзюк присвоїли додаткову кваліфікацію — «Замах на умисне вбивство, вчинений на замовлення».

ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК:  Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

Наприкінці вересня Катерина Гандзюк записала відеозвернення.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.