УКРАЇНА

Freedom House про справу Бабченка: Дії СБУ та ГПУ щодо його порятунку викликають все більше запитань

1 червня, 2018 12:47
УКРАЇНА/Freedom House про справу Бабченка: Дії СБУ та ГПУ щодо його порятунку викликають все більше запитань
Зберегти
Вигляд
Правозахисна організація Freedom House підтримує журналістів та громадськості у прагненні збалансовано, але прискіпливо працювати для висвітлення деталей спецоперації «вбивства» російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка та справи про замах на нього.

Правозахисна організація Freedom House підтримує журналістів та громадськості у прагненні збалансовано, але прискіпливо працювати для висвітлення деталей спецоперації «вбивства» російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка та справи про замах на нього.

Про це йдеться у заяві Freedom House.

«Попри неймовірну радість від того, що Аркадій Бабченко не постраждав, ситуація з діями СБУ та ГПУ щодо його порятунку викликає все більше запитань», — зазначили в організації.

«Логіка дій силових органів та їхня доказова база часто не зрозумілі, проте вони стають основою для публічних звинувачень журналістів та громадянського суспільства у непрофесійності, «зрадофільстві» та недалекоглядності», — додали правозахисники.

Раніше Міжнародна неурядова організація «Репортери без кордонів» обурилася спецоперацією українських спецслужб з інсценування вбивства Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

31 травня суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Його взяли під варту на 2 місяці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Організатор та «виконавець» у справі Бабченка: хто вони?

На засіданні суду з обрання йому запобіжного заходу Борис Герман заявив, що він є агентом Служби безпеки і співпрацює з контррозвідкою.

Крім того Борис Герман заявив, що знав, що найманий ним виконавець Олексій Цимбалюк співпрацює зі Службою безпеки. За словами Германа, у фонді президента Росії Володимир Путіна є людина, яка відповідає за теракти в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ким може бути вказаний російський «замовник» «вбивства» Бабченка — дослідження The Bell

Також 31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська у коментарі Громадському заперечила інформацію про те, що Цимбалюк є виконавцем «убивства». 

Водночас прокурор підтвердив, що Цимбалюк був виконавцем «убивства».

Пізніше Гітлянська вибачилася за дезінформацію та підтвердила, що Цимбалюк фігурує у справі.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

СБУ оприлюднила відео затримання організатора замаху на Бабченка.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка. 

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.

Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону. Після брифінгу правоохоронців Порошенко також зустрівся з Бабченком.

«Репортери без кордонів» обурилися інсценуванням вбивства журналіста Бабченка.

Інститут масової інформації вивчатиме докази СБУ у справі замаху на журналіста Бабченка.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Пов`язані новини