У російському Газпромі заявили, що продовжать переговори з українською стороною про продовження транзиту газу до Європи через газотранспортну систему України у двосторонньому форматі, тобто без участі представників Єврокомісії.

Про це повідомив голова Газпрому Олексій Міллер за підсумками переговорів між президентом України Володимиром Зеленським та президентом РФ Володимиром Путіним щодо газу в межах зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у Парижі, передає «Интерфакс».

«Продовжимо переговори з українською стороною у двосторонньому форматі найближчими днями», — заявив Міллер.

Зазначимо, що переговори про транзит російського газу до Європи через ГТС України проводяться у тристоронньому форматі з 2018 року. Посередником між українською та російською сторонами на переговорах виступає Єврокомісія як представник споживачів російського газу, який постачають через Україну.

Зазначимо, що за підсумками переговорів про газ з Путіним, Володимир Зеленський заявив, що російська сторона погодилася відмовитись від своїх вимог укласти виключно однорічний контракт з Україною. Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що не виключає початку «газової війни» з Росією.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.

Напередодні опублікували дослідження, у якому підрахували, що втрати Росії внаслідок припинення транзиту газу через Україну, будуть у 7 разів більшими, ніж втрати України.

За словами виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка, який був присутній під час обговорення газового питання між Зеленським та Путіним, на цих переговорах сторони домовилися продовжувати домовлятися

Напередодні міністр енергетики України Олексій Оржель зазначив, що Україна та Росія невдовзі можуть розпочати обговорювати деталі нової угоди про транзит газу, зокрема її термін, обсяги транзиту та тарифи на транзит.

Водночас українська сторона зазначає, що відновлення прямого постачання напряму залежить від погашення Газпромом своєї заборгованості за рішеннями Стокгольмського арбітражу на 3 мільярди доларів.

Новий раунд переговорів мав відбутися 5 грудня, однак цієї зустрічі не сталося13 грудня спливає останній термін, коли Україна та Росія можуть укласти довгостроковий контракт на транзит газу до Європи через українську ГТС, який діятиме з 1 січня 2020 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile