Голова Офісу президента Андрій Богдан заявив, що президент Російської Федерації під час «нормандської зустрічі» двічі згадував акції на Майдані Незалежності.

Про це Богдан сказав в етері «Право на владу» на «1+1».

«Під час цієї дискусії президент Російської Федерації пан Путін двічі запитував, як ми можемо вести переговори, як можемо це обіцяти, коли саме у цей момент в нас там, на Майдані, стоять активісти, люди, які ставлять до президента певні вимоги», — зазначив він.

Очільник Офісу президента наголосив, що згадки про акції на Майдані «погіршували переговорну позицію».

Нагадаємо, 4 грудня 2019-го партії «Голос», «Європейська Солідарність» та «Батьківщина» закликали українців вийти на Майдан 8 грудня — напередодні зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у Парижі.

Вказані партії вважають, що напередодні зустрічі у Парижі «необхідно нагадати владі про «червоні лінії».

Йдеться про наступні вимоги:

  • Жодних компромісів щодо унітарної держави і ніякої федералізації.
  • Жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу.
  • Жодних політичних дій, зокрема виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації. Зокрема, виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю над державним кордоном.
  • Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму в Україну.
  • Жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії.

У день візиту Зеленського до Парижа біля Офісу президента учасники «Руху опору капітуляції» встановили наметове містечко та сцену, а також анонсували початок так званої «Варти Року».

Також 8 листопада на Майдані Незалежності люди збиралися на Всеукраїнське віче «Червоні лінії для Зеленського». Подія присвячена поїздці президента Володимира Зеленського до Парижа для участі у «нормандській зустрічі». До Всеукраїнської акції також долучилися у Харкові та Одесі.

Також представники української діаспори вийшла на мітинг в Парижі напередодні зустрічі у «нормандському форматі» лідерів України, Франції, Німеччини та Росії.

Опівночі учасники акції під Офісом президента в Києві заявили, що президент України «не перетнув червоні лінії», тому учасники акції не залишатимуться на безстроковий протест.

9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися:

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile