Вірменська апостольська церква виступила проти надання Україні томосу про автокефалію, заявив духовний керманич вірменського народу Гарегін II.

«Вірменська апостольська церква є прибічницею канонічності. І в цьому випадку ніколи не може вітати кроки, які спрямовані на розділення церкви», — заявив він у відповідь на питання, чи підтримає Вірменія Об’єднавчий собор в Україні.

Зазначимо, що проти надання Україні томосу про автокефалію виступили православні церкви Польщі, Росії, Білорусі (екзархат Московського патріархату) та Сербії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Ющенко: надання томосу — це «хімічно чиста» поразка Путіна

Раніше православна автокефальна церква у Польщі заборонила своїм священикам вступати у літургійні та молитовні контакти з Українською православною церквою київського патріархату та Українською автокефальною православною церквою. Останні виступають за створення Української помісної церкви.

Також Білоруська православна церква закликала Вселенського патріарха Варфоломія зупинити процес надання Українській церкві автокефалії. І Сербська православна церква відмовилася визнати рішення Вселенського патріархату щодо надання автокефалії Українській церкві.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: