УКРАЇНА

Газпром відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу — Нафтогаз

27 березня, 2018 19:21
УКРАЇНА/Газпром відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу — Нафтогаз
Зберегти
Вигляд
Російський газовий монополіст Газпром відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо постачання та транзиту газу через Україну.

Російський газовий монополіст Газпром відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо постачання та транзиту газу через Україну.

Про це заявили в прес-службі Нафтогазу, передає «Інтерфакс-Україна». 

За словами представників Нафтогазу, Газпром «дав знати», що відмовляється відновлювати постачання газу до України згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу за грудень 2017 року, а також відмовляється заплатити 2,6 мільярди доларів згідно з рішенням арбітражу за лютий 2018 року.

У Нафтогазі підкреслили, що рішення Стокгольмського арбітражу є остаточними й не підлягають оскарженню.

Як повідомляють в Нафтогазі, представники Газпрому запропонували внести до контрактів на газопостачання правки, які суперечать рішенню арбітражу. Нафтогаз цю пропозицію відхилив, назвавши позицію Газпрому «неприйнятною».

Раніше повідомлялося, що Газпром і Нафтогаз готуються до офіційного розірвання контрактів.

У Нафтогазі заявляли, що не планують розривати контракти з Газпромом, а глава Газпрому Олексій Міллер оголосив, що розірвання контрактів між Газпромом і Нафтогазом триватиме 2 роки.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня  скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини