Життя

Курс долара різко знизився після отримання Україною траншу МВФ

Громадське
Життя/Курс долара різко знизився після отримання Україною траншу МВФ
Зберегти
Вигляд
Вартість іноземних валют, зокрема долара, різко знизилася після того, як Міжнародний валютний фонд повідомив про затвердження нової кредитної програми та зарахування траншу.

Так, 18 грудня, напередодні затвердження Радою директорів МВФ нової кредитної програми stand-by з автоматичним виділенням траншу у 1,4 мільярда доларів, американську валюту у банках можна було купити в середньому за 28,04 гривні. Продати банкам свої долари можна було за 27,8 гривні.

Після інформації про затвердження нової програми курс долара впав до 27,7/27,95 гривень, а станом на 21 грудня, долар можна купити за 27,7 гривні, а продати банкам в середньому за 27,43 гривні. На міжбанківському ринку вартість долара впала до 27,42 гривень. Тобто вартість американської валюти в Україні за 3 дні зменшилась на 34 копійки.

Курс євро знизився не так суттєво. Вартість купівлі євро у банках в середньому впала з 31,9 гривні 18 грудня до 31,8 станом на 21 грудня.

21 грудня стало відомо, що перший транш МВФ на 1,4 мільярда доларів зарахували до міжнародних резервів України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Новий транш МВФ зарахують до золотовалютних резервів України. Їхнє зарахування дозволить уряду розрахуватися у пікові періоди виплат за державним боргом, які припадуть на початок 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Також повідомлялось, що перший транш МВФ складатиме близько 2 мільярдів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Пов`язані новини