УКРАЇНА

Лише 10% українських студентів у Польщі планують повернутись назад в Україну — посол

10 вересня, 2018 11:47
УКРАЇНА/Лише 10% українських студентів у Польщі планують повернутись назад в Україну — посол
Зберегти
Вигляд
За словами посла України у Польщі Андрія Дещиці, наразі у Польщі навчається близько 40 тисяч українських студентів, з яких лише 5-10% планують повернутися після навчання до України.

За словами посла України у Польщі Андрія Дещиці, наразі у Польщі навчається близько 40 тисяч українських студентів, з яких лише 5-10% планують повернутися після навчання до України.

Про це Дещиця повідомив в інтерв’ю виданню «Главком».

«Ті опитування, які проводилися серед студентів свідчать, що 5-10% задекларували, що хочуть повертатися в Україну. Решта збирається продовжити навчання чи проживання у Польщі», — повідомив Дещиця.

Він зазначив, що переважна більшість українських студентів у Польщі планують надалі проживати та працювати у цій країні або їхати до країн Західної Європи по закінченню навчання.

Також посол додав, що за даними польського уряду, найбільше кількість українських студентів у Польщі зростала у 2016 році. Наразі ця кількість продовжує зростати, проте не такими швидкими темпами.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше стало відомо, що близько 200 тисяч українців отримали «карту поляка», яка дає пільгові умови для отримання польського громадянства.

Крім цього, повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України

У Мінсоцполітики пропонували нараховувати трудовий стаж українським мігрантам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштаби трудової міграції в Україні загрожують економічному розвитку.

За даними Мінсоцполітики України, до 9 мільйонів українців виїжджають на сезонні заробітки закордон. При цьому ще понад 3,2 мільйони працюють та проживають закордоном на постійній основі.

Раніше в «Центрі економічних стратегій» повідомляли, що з 2001 року близько 6 мільйонів українців мігрувало закордон.

Також у Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Згідно з новими розрахунками у 2017 році він склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Польський уряд анонсував спрощення умов працевлаштування українських трудових мігрантів та готує нову міграційну політику.

Пов`язані новини