Воєнний стан: на Донбасі обмежили в'їзд іноземців на окуповані території

У контрольних пунктах в'їзду—виїзду на лінії розмежування на Донбасі обмежили виїзд іноземців у зв’язку з введенням у 10 областях воєнного стану.

У КПВВ за рішенням командувача Об’єднаних сил встановили особливий режим перетину лінії розмежування, який не стосується громадян України. Так, обмежено виїзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України.

Право перетину лінії розмежування матимуть представники офіційних спостережних місій ООН, ОБСЄ та місії Червоного Хреста, йдеться у повідомленні.

«Щодо решти іноземних громадян рішення на пропуск до тимчасово окупованої території України буде ухвалюватись при наявності відповідних документів про постійне проживання на окупованій території або потребу перетину лінії розмежування з гуманітарною метою (похорон, важка хвороба близьких родичів тощо)», — пояснили в операції Об’єднаних сил.

Також в ООС нагадали, що прикордонники, які діють у складі Об’єднаних сил, перебувають у повній бойовій готовності. Всі КПВВ продовжують працювати у штатному режимі.

«У разі загострення ситуації в межах дорожніх коридорів прикордонні підрозділи готові до дій та виконання завдань за призначенням згідно прийнятих рішень командуванням Об’єднаних сил», — додали у штабі.

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові