Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта
Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер оприлюднив список із500 речових доказів, який планує представити всуді над екс—головою виборчої кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом.
Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів, який планує представити в суді над екс-головою виборчої кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом.
Про це повідомляє видання Politico.
Список містить фотографії всіх об’єктів нерухомості політтехнолога, фотографії та документи, в яких описується купівля Манафортом високоякісного одягу, східних килимів та автомобілів Mercedes-Benz і Land Rover.
Як зазначає видання, ця справа Мюллера проти Манафорта прямо не стосується розслідування втручання РФ у президентські вибори США, однак спецпрокурор має повноваження для розслідування можливих злочинів, які він знайшов під час свого розслідування, зокрема йдеться про роботу Манафорта політтехнологом екс-президента України Віктора Януковича.
У списку серед іншого є низка записок адресованих Януковичу від Манафорта, а також електронне листування з екс-головою виборчої кампанії Дональда Трампа та давнім партнером, консультантом Демократичної партії Тадом Девайном під час президентської кампанії в Україні 2010 року.
Також під час судового розгляду Мюллер планує представити понад десяток документів з участю колишнього депутата кампанії Трампа Ріка Гейтса, який раніше отримав звинувачення у справі Манафорта. Він визнав себе винним і погодився співпрацювати зі слідством.
Спецпрокурор має намір оприлюднити в суді електронні листи про роботу Манафорта в Україні, копії його американського паспорта за 2009, 2011 і 2013 роки та електронний лист за січень 2016 року, позначений як «re VIP TIME SENSITIVE».
На сьогодні дата початку судового розгляду залишається невизначеною.
15 червня суд у Вашингтоні ухвалив рішення про взяття під варту екс-радника передвиборної кампанії Дональда Трампа Пола Манфорта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?
На початку червня 2018 спецпрокурор США Мюллер звинуватив Манафорта у спробах тиску на свідків.
Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером.
Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича
Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям
1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі втручання РФ у вибори США.
Манафорт оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.
- Поділитися: