УКРАЇНА

Нафтогаз не об’єднуватиме переговори про транзит газу та мирову угоду з Газпромом — Коболєв

17 липня, 2018 23:35
УКРАЇНА/Нафтогаз не об’єднуватиме переговори про транзит газу та мирову угоду з Газпромом — Коболєв
Зберегти
Вигляд
Державна компанія Нафтогаз не має наміру об’єднувати переговори про продовження транзитної угоди з Росією та можливе укладання мирної угоди з Газпромом в межах суперечки у Стокгольмському арбітражі.

Державна компанія Нафтогаз не має наміру об’єднувати переговори про продовження транзитної угоди з Росією та можливе укладання мирної угоди з Газпромом в межах суперечки у Стокгольмському арбітражі.

Про це повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв, передає «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що керівництво Нафтогазу не бачить сенсу в такому форматі переговорів.

«Теоретично ми могли би це розглянути з іншими контрагентами, але ми дуже добре знаємо Газпром та пам’ятаємо історію переговорів 2014 року. Ми тому і опинилися в арбітражі, бо не змогли укласти мирову угоду», — зазначив Коболєв.

Також він додав, що обговорення продовження транзиту та суперечки з Газпромом у тристоронньому форматі разом з Євросоюзом буде втратою часу для представників ЄС.

Зазначимо, що діюча угода між Росією та Україною щодо транзиту газу закінчується в 2019 році.

Нагадаємо, 17 липня відбулися тристоронні переговори України, Росії та ЄС по газу.

Після переговорів міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що у наступні 5-10 років Росія хоче збільшити обсяги постачання газу до Євросоюзу на 10-15%, тому РФ не планує відмовлятись від транзиту газу через Україну.

Також Новак зазначив, що питання щодо об’ємів транзиту російського газу через українську газотранспортну систему після 2019 року винесуть на розгляд групи експертів.

Як повідомлялося, після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова продовжити транзитну угоду з Україною в разі врегулювання суперечки між Газпромом та Нафтогазом у Стокгольмському арбітражі.

Водночас у Нафтогазі наголосили, що суперечка вже вирішена, але Газпром не хоче виконувати рішення арбітражу.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,6 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що серед активів Газпрому, які можуть конфіскувати на користь Нафтогазу, є акції компанії Nord Stream AG, яка здійснює будівництво та експлуатацію російських газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».

Нагадаємо, що Лондонський суд гарантував замороження активів Газпрому в Англії та Уельсі, чим фактично наклав на них арешт.

Також 4 липня Нафтогаз повідомив, що Швейцарський суд округу Цуг відновив арешт акцій компаній Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, які належать російському Газпрому.

Напередодні стало відомо, що Нафтогаз у своєму зверненні до шведського апеляційного суду звинуватив Газпром у зміні власності своїх дочірніх компаній для того, щоб уникнути конфіскації на користь Нафтогазу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини