У Нафтогазі очікують на рішення Гаазького арбітражу щодо захоплених активів компанії під час окупації Криму у першому кварталі 2019 року.

У Нафтогазі очікують на рішення Гаазького арбітражу щодо захоплених активів компанії під час окупації Криму у першому кварталі 2019 року.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу компанії.

Як зазначається, вартість втраченого майна внаслідок анексії півострова та відсотки за ним наразі перевищує 8 мільярдів доларів.

«На наступному тижні очікуємо слухання по юрисдикції та по суті. Під час них трибунал визначить, чи має Нафтогаз підстави для подання позову щодо порушення договору про взаємний захист інвестицій», — йдеться у повідомленні.

Там також зазначається, що у разі позитивного рішення арбітражу, він оцінить збитки, завдані Нафтогазу.

Раніше Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Раніше стало відомо, що національна енергетична компанія Укренерго розпочинає інвестиційний спір з Росією щодо майна та прибутків компанії, втрачених унаслідок анексії Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шанси України стягнути збитки з Росії: без чого не можна рухатися вперед?

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile