Світ

Номери закордонних паспортів підозрюваних в отруєнні Скрипалів відрізняються лише однією цифрою — ЗМІ

8 вересня, 2018 07:25
Світ/Номери закордонних паспортів підозрюваних в отруєнні Скрипалів відрізняються лише однією цифрою — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Петербурзьке видання «Фонтанка» дізналося подробиці стосовно двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова — яких Велика Британія вважає причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Петербурзьке видання «Фонтанка» дізналося подробиці стосовно двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова — яких Велика Британія вважає причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

За даними видання, Боширов народився 12 квітня 1978 року в Душанбе. Він був зареєстрований у 25-поверховому будинку на Великій Набережній вулиці в Москві.

Водночас мешканці будинку заявили журналістам, що ніколи не бачили Боширова, а у квартирі, де він зареєстрований, проживає тільки жінка похилого віку. Мешканці допустили, що Боширов — це син жінки, який зареєстрований у квартирі, але ніколи в ній не жив.

Олександр Петров, за інформацією видання, народився 31 липня 1979 року. Людина з таким ім’ям, прізвищем та датою народження є у списку співробітників виробника імунобіологічних препаратів «Мікроген».

Зазначається, що закордонні паспорти обох чоловіків оформлені близько двох років тому: обидва документи мають серію 65, а їхні номери відрізняються лише останньою цифрою — 1294 та 1297.

Саме за цими паспортами Петров та Боширов купили білети до Лондона за два дні до отруєння Скрипалів.

Крім того, як розповідає «Фонтанка», з вересня 2016 року по березень 2018-го чоловіки побували в Амстердамі, Мілані, Женеві та неодноразово в Парижі. Петров щонайменше одного разу до отруєння Скрипалів був у Лондоні — з 28 лютого по 5 березня 2017 року.

Нагадаємо, британські прокурори заявили, що Петров та Боширов причетні до отруєння Скрипалів

Слідство вважає, що підозрювані могли приїхати в Лондон не під справжніми іменами. Обом чоловікам близько 40 років. За даними поліції, 2 березня вони в'їхали на територію Британії та через два дні повернулися в Росію.

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що інформація про причетність двох росіян до отруєння у Британії екс-розвідника Сергія Скрипаля є «інформаційною маніпуляцією».

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що Боширов та Петров — співробітники Головного розвідувального управління Міноборони Росії.

Також Мей наголосила, що британська влада наполягатиме на розширенні режиму санкцій, які Євросоюз запровадив проти Росії.

Нагадаємо, британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.

7 серпня The Guardіan повідомила, що Британія готова подати Москві запит на екстрадицію двох росіян, підозрюваних в отруєнні «Новичком»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 він був засуджений до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

Міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

Після отруєння Британія видворила російських дипломатівТакож Британія заявила про замороження російських активів у країні. Повідомлялося, що санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна

Згодом Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також російське МЗС заявило про закриття Британської ради.

Президент України Петро Порошенко закликав світ реагувати на політв’язнів Кремля як на отруєння Скрипаля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

22 серпня 2018 року санкції США проти Росії за отруєння Скрипалів набули чинності. Росія назвала безпідставними звинувачення Сполучених Штатів у причетності до отруєння колишнього російського розвідника та його доньки. Через нові санкції США російський рубль уперше з 2016 року впав до 66 за долар.

Пов`язані новини