За останніми даними, новий коронавірус, який спалахнув у Китаї, є заразним навіть в інкубаційний період — тобто тоді, коли людина має вірус, але ще не відчуває симптомів.

Як повідомляє BBC, про це заявив міністр охорони здоров’я Китаю Ма Сяовей.

За словами глави китайського МОЗ, це означає, що стримати поширення нового коронавірусу ще важче, ніж вважалося раніше. Адже якщо людина не відчуває жодних симптомів захворювання — а це може тривати, за останніми даними, до 14 днів, — вона мимоволі може передати збудник іншим людям.

За словами Сяовея, наразі вірус перебуває на «вирішальній стадії стримування». Зокрема, майже в усій провінції Хубей обмежили рух транспорту та виїзд людей. А з неділі, 26 січня, забороняється продаж усіх тварин — вважається, що вірус перенісся до людей саме від них, хоча остаточного підтвердження цієї інформації немає.

Водночас американська фармацевтична компанія AbbVie Inc повідомила, що влада Китаю звернулася до неї з проханням надати ліки від ВІЛ начебто для лікування симптомів, що викликає новий коронавірус.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: