Оборонно-промисловий комплекс України за доручення президента перевели в особливий режим роботи. Про це сам Петро Порошенко заявив 1 грудня під час передачі військовим нового озброєння.

«За моїм дорученням віддані накази про переведення оборонно-промислового комплексу на особливий режим роботи», — сказав Порошенко.

Також посилили охорону об'єктів критичної інфраструктури, зокрема атомних та гідроелектростанцій, хімічних підприємств та портів України в Чорному та Азовському морях.

Порошенко зазначив, ще посилять протиповітряну оборону, аби убезпечити державні об'єкти, промислові райони, адміністративні центри та угрупування військ. Також за його дорученням також проводять передислокацію військових підрозділів — «відповідно до стратегічного плану застосування Збройних сил України».

Порошенко наголосив, що воєнний стан є превентивним заходом, у продовженні якого, за його сподіваннями, не буде потреби.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.

Поділитись: