УКРАЇНА

ОБСЄ досі не отримала повної інформації щодо спецоперації з «убивством» Бабченка

26 червня, 2018 14:32
УКРАЇНА/ОБСЄ досі не отримала повної інформації щодо спецоперації з «убивством» Бабченка
Зберегти
Вигляд
Організація з безпеки і співробітництва в Європі досі не отримала повної інформації від української влади та правоохоронців щодо спецоперації, в межах якої інсценували убивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Організація з безпеки і співробітництва в Європі досі не отримала повної інформації від української влади та правоохоронців щодо спецоперації, в межах якої інсценували убивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Про це на конференції у Києві повідомив представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір.

«У мене досі немає інформації про цей інцидент. Я чув заяви від влади, від генерального прокурора, однак я думаю та маю сподівання, що більше інформації буде в майбутньому. Гадаю, це необхідно. Звісно, я розумію, що певні відомості не можуть розголошуватися», — сказав Дезір.

Водночас він додав, що Україна стала жертвою дезінформації і в цьому аспекті вбачається проблема з рівнем довіри до влади та правоохоронних структур.

На питання Громадського про те, які відомості має отримати ОБСЄ, аби вона вважала цю операцію виправданою, Дезір відповів:

«Я не схвалюю подібну інсценовану операцію щодо життя журналіста. На мою думку, не має бути жодної брехні щодо життя чи смерті журналіста. Важливим є те, що коли влада має інформацію про загрозу життю Бабченка чи іншим журналістам, ця інформація була надана тоді, коли влада вважатиме це можливим. Однак при цьому, не було жодної іншої непідтвердженої інформації, що потрапляє в інформаційне поле», — сказав представник ОБСЄ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. Під час прес-конференції щодо спецоперації генпрокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто критикував владу після «вбивства» Бабченка.

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. Він у справі проходить як свідок. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, а не 30-ти, як Луценко заявляв раніше.

Серед них — журналісти. СБУ викликала журналістів Ганапольського та Кисельова, журналісток Тетяну Даниленко та Соню КошкінуОсмана Пашаєва та інших. Водночас адвокат підозрюваного в організації вбивства Бабченка Бориса Германа заявив, що у справі немає ніякого списку.

В ОБСЄ назвали неприйнятним та небезпечним «список зрадофілів» від Генпрокуратури.

Пов`язані новини