Війна / Полонені

Омбудсмен України попросила ФСБ про дозвіл відвідати у Москві захоплених моряків

Людмила Денісова
Війна/Полонені/Омбудсмен України попросила ФСБ про дозвіл відвідати у Москві захоплених моряків
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повторно звернулася до ФСБ Росії з проханням дозволити їй відвідати у СІЗО Москви незаконно утримуваних українських моряків.

Також Денісова направила до російського омбудсмена Тетяни Москалькової аналогічне зверення, аби вона сприяла візиту до моряків.

«Близькі та рідні наших хлопців надзвичайно стурбовані їхнім фізичним, психологічним станом та умовами утримання. Я готова в будь-який час відвідати їх, але на це необхідний дозвіл від російської сторони», — пояснила Денісова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Пов`язані новини