Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), яка займається прискореною розробкою вакцин від захворювань, оголосила, що планує провести перші клінічні випробування вакцини проти нового коронавірусу, що спалахнув у Китаї, через 16 тижнів — тобто в середині травня 2020 року.

Про це йдеться в пресрелізі Коаліції.

Там зазначається, що CEPI вже уклала партнерські угоди з американськими фармацевтичними компаніями Inovio Pharmaceuticals та Moderna, Квінслендським університетом в Австралії, а також Національним інститутом США з питань алергічних та інфекційних захворювань.

Виконавчий директор CEPI Річард Гачет вважає, що з урахуванням швидкості поширення нового коронавірусу світова спільнота повинна діяти швидко.

«Гарантій успіху немає, але ми сподіваємося, що [наша] робота зможе стати важливим і суттєвим кроком для розробки вакцини проти хвороби. Ми сподіваємося, що … зможемо [проаналізувати] патоген і перейти до клінічних випробувань через 16 тижнів — що набагато менше, ніж ми можемо зробити зараз», — прокоментував він.

Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій — це організація, яка об’єднує державні установи, приватних осіб, меценатів та неурядові організації з метою прискорення розробок вакцин від вірусів. Вона була заснована в Давосі (Швейцарія) у 2017 році.

Станом на зараз організації вдалося залучити 750 мільйонів доларів на розробку вакцин проти захворювань на кшталт лихоманки Ебола та близькосхідного респіраторного синдрому, через які раніше Всесвітня організація охорони здоров’я оголошувала надзвичайний стан.

Нагадаємо:

  • Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
  • 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
  • Кількість жертв від нового коронавірусу у Китаї зросла до 18, а кількість підтверджених випадків зараження перевищила 600.
  • Вірус вже зафіксували за межами Китаю, зокрема в ТаїландіЯпоніїПівденній КореїСША, Росії, а також Сінгапурі.
  • Через спалах захворювання Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, скоріш за все, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: