Війна / Крим

Понад 80 адвокатів хотіли захищати захоплених українських моряків — захисник Полозов

Микола Полозов
Війна/Крим/Понад 80 адвокатів хотіли захищати захоплених українських моряків — захисник Полозов
Зберегти
Вигляд
Понад 80 адвокатів висловили бажання захищати незаконно утримуваних у Росії українських моряків. Про це повідомив координатор групи адвокатів Микола Полозов.

«Коли я почав формувати команду адвокатів, які будуть захищати 24 моряки, я і допустити не міг, що відгукнеться така кількість колег. Були пропозиції як індивідуальні так і корпоративні», — сказав Полозов.

Складений список адвокатів він подав до уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, після чого почали схвалювати кандидатури.

Остаточний список адвокатів, які захищатимуть моряків, складається із захисників з Москви та області, а також з Криму та Севастополя.

«Всі адвокати команди оповіщені, з усіма укладені угоди, всі готові негайно приступити до здійснення захисту та участі в слідчих діях», — додав Полозов.

Серед захисників, зокрема, є колишній адвокат Надії Савченко Ілля Новіков та кримські адвокати Еміль Курбедінов, Едем Семедляєв і Айдер Азаматов.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Пов`язані новини