Політика

Порошенко нагородив орденами Ярослава Мудрого двох митрополитів УПЦ МП

Президент України
Політика/Порошенко нагородив орденами Ярослава Мудрого двох митрополитів УПЦ МП
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко нагородив орденами князя Ярослава Мудрого 5-го ступеня двох митрополитів Української православної церкви Московського патріархату — митрополита Сарненського і Поліського Анатолія та митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

Нагороди митрополити отримали за «значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю».

Софроній неодноразово заявляв, що є прихильником автокефальної церкви в Україні, передає BBC.

Він сказав, що за проавтокефальні погляди в церкві його називають «чудаком».

Софроній збирається брати участь у об'єднавчому соборі, і, можливо, приєднається до новоствореної церкви.

Митрополит Сарненський і Поліський Анатолій у 2014 році підписав меморандум про єдину та помісну православну церкву в Україні (ініційований Рівненською ОДА). Пізніше, за наказом УПЦ МП Онуфрія, він відкликав свій підпис, передає Lb.ua

Орден князя Ярослава Мудрого 5-го ступеня Порошенко присвоїв 6 громадянам з нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України.

1 грудня в управліннях Рівненської та Сарненської єпархій Української православної церкви Московського патріархату заявили про масові виклики священиків на допит як свідків в регіональне управління Служби безпеки України.

29 листопада у Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

Радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко заявив Громадському, що остаточне створення єдиної незалежної Української православної церкви — питання тижнів. Також він розповів, що наступного тижня стане відомо, коли відбудеться об’єднавчий собор єдиної Української православної церкви.

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини