Україна має не настільки слабкі позиції на переговорах щодо газу, які, ймовірно, піднімуть під час зустрічі керівників держав у «нормандському форматі».

Про це у коментарі hromadske повідомив німецький журналіст Конрад Шуллєр, коментуючи перспективи переговорів, які почалися у Парижі 9 грудня.

«Якщо говорити про «Північний потік 2», то я бачу, що в цьому питанні позиція України — не настільки слабка. Бо Росії досі потрібна Україна для транзиту газу, бо цей газопровід у Балтійському морі ще не побудували. Наскільки я знаю, контракт з Україною можна поновити до кінця цього року — «Північний потік 2» не запустять до цього часу. Тож в України є переговорна позиція, яку можна використати», — повідомив Шуллєр.

Він також зазначив, що наразі Росія протистоїть США та Китаю. З останнім нещодавно уклали договір на постачання газу новим трубопроводом «Сила Сибіру», який був не надто вигідним для Росії

Напередодні міністр енергетики України Олексій Оржель зазначив, що Україна та Росія невдовзі можуть розпочати обговорювати деталі нової угоди про транзит газу, зокрема її термін, обсяги транзиту та тарифи на транзит.

Водночас українська сторона зазначає, що відновлення прямого постачання напряму залежить від погашення Газпромом своєї заборгованості за рішеннями Стокгольмського арбітражу на 3 мільярди доларів. «Газове питання» планують обговорити і на зустрічі у «нормандському форматі».

Новий раунд переговорів мав відбутися 5 грудня, однак цієї зустрічі не сталося13 грудня спливає останній термін, коли Україна та Росія можуть укласти довгостроковий контракт на транзит газу до Європи через українську ГТС, який діятиме з 1 січня 2020 року.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile