УКРАЇНА

Правоохоронці завершили досудове розслідування підготовки до замаху на Бабченка

13 вересня, 2018 16:15
УКРАЇНА/Правоохоронці завершили досудове розслідування підготовки до замаху на Бабченка
Зберегти
Вигляд
Слідче управління Служби безпеки та Головна військова прокуратура завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом готування до замаху на журналіста Аркадія Бабченка.

Слідче управління Служби безпеки та Головна військова прокуратура завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом готування до замаху на журналіста Аркадія Бабченка.

Про це повідомила Головна військової прокуратури.

Слідство встановило, що два громадяни України Г. та П. (ймовірно Борис Герман та В’ячеслав Пивоварник) на замовлення Росії організовували підготовку до «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка.

Відповідно до інформації слідства, Пивоварник з листопада 2017 з території Росії передавав Герману інформацію та гроші для вчинення злочину, а також координував підготовку.

Також Герман зберігав у своєму помешканні, транспорті та на складах вогнепальну зброю (гранатомети РПГ-26, РПГ-22, кулемети і автомати Калашникова різних модифікацій) та бойові припаси у кількості 196 штук для «підготовки до цього та інших злочинів».

Зазначають, що досудове розслідування щодо встановлення інших співучасників, причетних до організації вчинення терористичних актів, зокрема й осіб, які перебувають на території Росії, продовжують.

13 вересня Генеральна прокуратура спростувала заяву чоловіка, який назвався В’ячеславом Пивоварником та повідомив, що організація замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка була «елементом спецоперації СБУ». Слідство називає Пивоварника замовником «вбивства» Бабченка.

Ввечері 12 вересня на YouTube було оприлюднено відеозвернення чоловіка, який назвав себе В'ячеславом Пивоварником — фігурантом так званої «справи Бабченка».

На відео він розповів, що у 2010 році був завербований Службою безпеки, а організація замаху на журналіста Бабченка «була елементом спецоперації відомства». Він розповів, що за завданням СБУ проник у політичні та бізнесові кола Росії, а також мав завданням налагодити співпрацю з місцевими спецслужбами.

Зазначимо, 11 вересня Бабченко повідомив про те, що його електронну пошту, акаунти в Twitter і LiveJournal зламали.

Пізніше канал «Росія 24» випустив сюжет, у якому показана нібито переписка Бабченка із Службою безпеки України. Зокрема у цій «переписці» журналіст вимагає від СБУ 20 тисяч доларів за участь в інсценуванні вбивства.

1 вересня в СБУ повідомили Громадському, що підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка — Бориса Германа —засудили до 4 років і 6 місяців в’язниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа 

Нагадаємо, смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру.

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

Президент Петро Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Пов`язані новини