На судових дебатах у справі українського політв'язня Павла Гриба прокурори просять для українця 6 років ув'язнення.

Як передає кореспондентка Громадського із зали суду, термін ув’язнення пропонують відраховувати з 25 серпня 2017 року.

Нагадаємо, У серпні 2017-го український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило його сина Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання. Згодом з'ясувалось, що 20-річний Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі, його звинуватили у тероризмі.

Українські лікарі відправились до українця Павла Гриба, який перебуває у СІЗО Краснодара. Однак, російські правоохоронці їх не пустили. Також у Росії заблокували переказ коштів на рахунок Павла Гриба.

Батько Павла Ігор Гриб наголосив, що за час перебування у СІЗО у його сина значно погіршився зір. Раніше батько Гриба повідомляв, що російські силовики посилили психологічний тиск на Павла. Згодом Ігор Гриб, повідомив, що у 20-річного українського політв'язня Павла Гриба, якого незаконно утримують у Росії, ймовірно виявили симптоми хвороби Альцгеймера. А Українська омбудсмен заявила, що політв'язень Гриб потребує негайної операції на серці.

3 липня 2018-го батько політв'язня Гриба Ігор повідомив Громадському, що його сина після етапування до іншого слідчого ізолятора у російському Ростові-на-Дону сильно побили в'язні, коли дізнались за якою статтею його обвинувачують. Крім того, у Павла відібрали всі речі та харчові продукти, які напередодні передали українські консули.

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу.

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

Північно-Кавказький окружний військовий суд Росії у справі Гриба призначив дебати на 21 та 22 березня.

На засіданні у справі українського політв'язня Павла Гриба 4 березня у російському Ростові-на-Дону виступив його український лікар Василь Притула.

18 лютого засідання Північно-Кавказького окружного військового суду Ростова-на-Дону у справі Гриба не відбулося. Батько Павла Ігор Гриб заявив, що зрив засідання завчасно спланували у зв'язку з тим, що на засідання з України прибув професор Василь Притула, який лікував Павла з дитинства. Тоді мали розглянути висновки розслідування на заяву Павла стосовно застосування до нього слідчими в Краснодарі фізичного насилля з метою «вибиття» свідчень.

Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця.

Поділитись: