Росія припинить транзит газу через Україну, якщо запустить «Північний потік-2» — Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що у разі завершення Росією будівництва газопроводу «Північний потік—2», там припинять здійснювати транзит газу через газотранспортну систему України, незважаючи на будь—які гарантії.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що у разі завершення Росією будівництва газопроводу «Північний потік-2», там припинять здійснювати транзит газу через газотранспортну систему України, незважаючи на будь-які гарантії.

Про це Клімкін заявив на зустрічі з журналістами, передає «УНІАН».

«Якщо цей проект колись теоретично буде побудований, я прямо це вказав і Єврокомісії, і Німеччині, то обов'язково Росія припинить постачання через український маршрут, якими б не були гарантії», — заявив Клімкін.

Він також додав, що Україна буде надалі продовжувати боротися проти будівництва «північного потоку-2».

Нагадаємо, 19 серпня президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель заявив, що «Північний потік-2» — це виключно економічний проект.

16 липня Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європі, тому робить США та Росію суперниками.

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

Меркель у відповідь підкреслила, що Німеччина формує свою політику самостійно та без впливу Росії.

Нагадаємо, що 25 липня у Німеччині розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

23 липня заступник державного секретаря США з питань енергоресурсів Френсіс Феннон повідомив, що США підтримують транзит російського газу до ЄС через Україну та засуджують будівництво газопроводу «Північний потік-2».

Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи. Проте після зустрічі з Путіним, Трамп пом’якшив свою позицію щодо російського газопроводу.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».