Видача російських паспортів на мешканцям окупованих територій Донбасу є «бізнеспроєктом з викачування останніх грошей з місцевих жителів», і людей примушують це робити. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказав колишній представник Україні в політичній підгрупі на переговорах в Мінську Роман Безсмертний.

«Оцей проєкт, який запустила Росія – це не проєкт паспортизації, це бізнеспроєкт: викачати звідти останні гроші. Щоб отримати оцей паспорт, треба приблизно 2 тисячі доларів. І отримується він не в Донецьку і не на місці, він отримується в Ростові-на-Доні і діє лише на території Ростовської області», — сказав він.

«Це свого роду такий ерзац паспорту, який нібито є і нібито немає… На сьогоднішній день вони там близько 8 тисяч роздали цих паспортів, і то це з під палки робиться», — зазначив Безсмертний.

Нагадаємо, у Ростовській області щодня видають російські паспорти мешканцям окупованого Донбасу. Людей звозять централізовано на автобусі у супроводі двох «правоохоронців» в цивільному одязі.

14 червня у Росії почали видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей. Міністерство закордонних справ України вважає провокаційним актом видачу паспортів РФ мешканцям окупованих територій Донбасу.

Зазначимо, що за даними проекту Крим.Реалії оформлення російського паспорту стане мешканцям окупованих територій Донеччини та Луганщини у суму до 7-9 тисяч російських рублів. За повідомленнями вимушених переселенців з окупованих територій, зараз витрати на оформлення російського паспорту складають приблизно 13 тисяч рублів (близько 200 доларів).

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • У МінТОТ заявили, що жителів «ДНР» і «ЛНР», які отримають російські паспорти, можуть позбавити громадянства України
  • 8 травня уряд України визнав недійсними паспорти, які видає Російська Федерація громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Також в уряді заявили, що ті жителі окупованого Донбасу, які отримають паспорти РФ, можуть залишитися без пенсій та соцвиплат від України.
  • Євросоюз наразі не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Російської Федерації видавати російські паспорти мешканцям окупованих територій Луганської та Донецької областей.
Поділитись: