США, Японія і Франція оголосили евакуацію своїх громадян з китайського міста Ухань, який є епіцентром поширення невідомого смертельного коронавірусу.

Агентство Reuters пише, що США евакуює весь персонал американського консульства в Ухані. Також буде надано обмежену кількість місць для інших громадян під час вильоту з міста. Частина з них зможе сісти на «єдиний рейс», який 28 січня відправиться з Уханя до Сан-Франциско.

Крім того, японське видання NHK повідомило, що Міністерство закордонних справ Японії домовляється з урядом Китаю про евакуацію японських громадян з міста Ухань. Зазначається, що станом на п'ятницю, 24 січня, в китайському Ухані знаходилися близько 700 японців.

Евакуйовувати своїх громадян збирається і Франція. France24 пише, що розглядається можливість створення автобусного сполучення, яке дозволить французьким громадянам, а також їхнім сім’ям, покинути Ухань. Їх відвозитимуть в інші китайські міста, де вони 14 днів перебуватимуть під карантином. МЗС Франції також створило телефон екстреного зв’язку.

Видання зазначає, що інші держави наразі також ведуть перемовини з китайською владою, аби організувати евакуацію своїх громадян.

Нагадаємо:

  • Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
  • 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
  • За останніми даними, внаслідок нового вірусу в Китаї загинуло вже 56 людей, а 1975 інфіковані.
  • За межами Китаю зафіксовано вже 40 випадків зараження коронавірусом, зокрема в ТаїландіЯпоніїПівденній КореїСША, Сінгапурі, В'єтнамі, НепаліФранціїАвстралії, Малайзії та Канаді.
  • 24 січня стало відомо, що в Україні зафіксували три випадки підозри на коронавірус. Два з них не підтвердилися. Щодо третього пацієнта наразі проводиться епідемічне розслідування із залученням провідних епідеміологів.
  • Через спалах захворювання Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: