США висловили обурення у зв'язку з відмовою РФ допустити українського омбудсмена Людмилу Денісову до нукраїнських політв'язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха, і закликали негайно забезпечити зустрічі.

США висловили обурення у зв'язку з відмовою РФ допустити українського омбудсмена Людмилу Денісову до нукраїнських політв'язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха, і закликали негайно забезпечити зустрічі.

Про це 21 червня на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні заявила тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Мішель Сайдерс, передає «Укрінформ».

«Ми вражені, що РФ відмовила українському омбудсмену в доступі до українського режисера і активіста Олега Сенцова, який страждає в ув'язненні в Росії за сфабрикованими звинуваченнями в тероризмі», — підкреслила Сайдерс.

Представник США нагадала, що Сенцов з 14 травня оголосив голодування, домагаючись звільнення всіх українських політв'язнів.

«Ми також стурбовані станом активіста Володимира Балуха, який голодує вже 95-й день. Російська влада повина негайно дозволити українському омбудсмену доступ до цих ув'язнених і без зайвих затримок звільнити всіх, кого незаконно утримують», — підкреслила вона.

«Ми не визнаємо і ніколи не будемо визнавати спробу Росії анексувати Крим. Кримські санкції щодо Росії діятимуть, поки РФ не поверне повний контроль над півостровом Україні», — додала Сайдерс.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов, який голодує вже 39-й день в колонії в селищі Лабитнангі, спростував слова уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової про те, що він начебто набрав вагу.

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини заявила, що є підстави вважати, що Олега Сенцова годують примусово. У зв'язку з цим омбудсмен просить Мін'юст звернутися до Європейського суду з прав людини.

20 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд після переговорів з російським омбудсменом заявив, що політв’язень Кремля Олег Сенцов повинен бути помилуваний через гуманітарні причини. Ягланд сказав, що готовий у разі потреби подати прохання про помилування.

Україна звернулася до генсека Ради Європи з листом щодо українських політв'язнів в РФ.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення  усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

15 червня так званий «суд» в анексованому Криму продовжив незаконне тримання під вартою українському активісту, політв’язню Володимиру Балуху. 

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року. Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

Президенту передали листа від кримського політв’язня Володимира Балуха, який на той момент голодував вже 82-й день. Володимир Балух просив посприяти створенню координаційної громадської ради, яка б регулювала процес звільнення українських політв’язнів у Росії та в Криму, а також заручників на Донбасі.

Російський омбудсмен розповіла про умови утримання українського політв'язня Балуха.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: