Суд переніс розгляд скарги журналістки Бердинських щодо доступу ГПУ до її телефону

Апеляційний суд Києва переніс на 26 вересня розгляд скарги журналістки видання «Новое время» Христини Бердинських щододозволуслідчим Генпрокуратури перевірити її телефон за 1,5 року.

Апеляційний суд Києва переніс на 26 вересня розгляд скарги журналістки видання «Новое время» Христини Бердинських щодо дозволу слідчим Генпрокуратури перевірити її телефон за 1,5 року.

Про це повідомила журналістка Наталка Седлецька у Facebook.

«Засідання не відбулось, наступне призначене на 26 вересня. За день до закінчення дії ухвали, яку Крістіна намагається скасувати», — зазначила журналістка.

Причином пересення суду стало те, що з Печерського райсуду не передали матеріали судового провадження, передає «Радіо Свобода». Окрім того, на суд не з'явилася сторона обвинувачення.

Сама журналістка Бердинських зазначила, що прокуратура може отримати доступ до інформаціїї з її телефону до того, як відбудеться засідання.

«Прокурор на засідання не з’явився, але розгляд не відбувся навіть не тому, а через те, що не надійшли матеріали справи. Суддя запропонував спочатку провести засідання 1 жовтня, але нагадаю, що ухвала Печерського суду діє до 27 вересня. Тобто фактично прокуратура може отримати всю інформацію з мого телефону до цього часу, і в мене немає жодної можливості зупинити цей процес», – наголошує Бердинських.

15 вересня Генпрокурор України Юрій Луценко, що Генпрокуратура отримала доступ до даних телефону Бердинських.

18 вересня Апеляційний суд Києва дозволив слідчим відстежувати місцезнаходження телефону головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької за півтора роки (2016-2017 роки).

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду.

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

7 вересня у Києві під будівлею ГПУ журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

13 вересня стало відомо, що Наталка Седлецька подала апеляційну скаргу на ухвалу суду, якою слідчому Генпрокуратури надали доступ до інформації з її телефону.

Президент України Петро Порошенко, відповідаючи на питання про надання прокурорам доступу до інформації з телефонів журналістів, порадив медійникам піти на зустріч до генпрокурора Юрія Луценка та «зняти всі питання».

Журналісти звернулися до Генеральної прокуратури України та очільника відомства Юрія Луценка із закликом публічно  прокоментувати рішення Європейського суду з прав людини про заборону на доступ до даних головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької і пояснити, як Україна буде його виконувати.

Напередодні Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, яким зобов'язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької.