Суддя заборонив називати «олігархами» українських роботодавців Манафорта під час засідань
Суддя усправі екс—голови виборчої кампанії Дональда Трампа таколишнього радника екс—резидента Віктора Януковича Пола Манафорта закликав сторону обвинувачення невживати слова «олігарх» стосовно заможних українців, які платили політтехнологу зайого роботу консультанта.
Суддя у справі екс-голови виборчої кампанії Дональда Трампа та колишнього радника екс-президента Віктора Януковича Пола Манафорта закликав сторону обвинувачення не вживати слова «олігарх» стосовно заможних українців, які платили політтехнологу за його роботу консультанта.
Суддя Томас Джон Елліс вказав, що слово «олігарх» має емоційне забарвлення, асоціюється з «мерзенними» людьми й наголошує на їхній «провині». На його думку, це слово не відповідає звинуваченням проти Манафорта у банківському шахрайстві та несплаті податків.
«В Америці так не робиться», — заявив суддя Елліс.
Як відомо, під час розгляду справи Манафорта у суді Вірджинії свідок прокуратури — політичний консультант Тед Девін сказав, що український олігарх Ринат Ахметов фінансував співпрацю Манафорта з «Партією регіонів» та з Віктором Януковичем.
Під час засідання суду адвокат Манафорта заявив, що американський політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.
За даними слідства в Україні Манафорт співпрацював із Віктором Януковичем, олігархами Ринатом Ахметовим та Сергієм Львочкіним, а також з іншими наближненими до екс-президента людьми.
Пола Манафорта звинувачують у корупції, фінансових махінаціях, незареєстрованій роботі на іноземні уряди, ухилянні від сплати податків та відмиванні грошей.
Слідство встановило, що значну частину своїх статків він отримав за результатами роботи на Віктора Януковича та «Партію Регіонів» у період з 2005 по 2014 рік.
Раніше спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.
30 липня повідомлялося, що Манафорт у 2014-му співпрацював із нині міським головою Києва Віталієм Кличком.
Засновник компанії ClearPath Strategies Девід Блюстоун повідомив Громадському, що міський голова Києва Віталій Кличко у 2014-2015 роках працював з американськими політтехнологами його компанії.
Раніше слідчі спеціального прокурора США Роберта Мюллера надали близько 300 документів у справі екс-голови виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта, які розкривають деталі його співпрації з екс-президентом України Віктором Януковичем, «Партією регіонів» та «Опозиційним блоком».
15 червня суд у Вашингтоні ухвалив рішення про взяття під варту екс-радника передвиборної кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта. Суддя ухвалив таке рішення після того, як адвокати спецпрокурора Мюллера, який розслідує також втручання РФ у вибори США, повідомили, що Манафорт намагався втрутитися у справи свідків. Манафорта у США звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і шахрайстві.
Крім того, справу, у які фігурує Манафорт, розслідують і в Україні. Його звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?
30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером.
Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича
Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від «Партії регіонів» з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям
1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі втручання РФ у вибори США. Він оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.
- Поділитися: