У Німеччині перенесли розгляд правок про звільнення «Північного потоку-2» від обмежень
Німецький парламент переніс дату розгляду правок до директиви ЄС, які звільняли «Північний потік—2» від штучних обмежень.
Про це повідомляє Верховна Рада України.
«Сьогодні, 8 листопада, мало відбутися голосування у парламенті Федеративної Республіки Німеччина за законопроект, що дозволив би вивести з-під дії європейського енергетичного законодавства російський контроверсійний проєкт газопроводу «Північний потік-2», але розгляд питання було перенесено на наступний тиждень», — йдеться у повідомленні.
Раніше міністр енергетики України повідомляв, що відповідну правку німецький парламент мав розглянути 8 листопада.
Попереднє голосування за відповідну правку відбулося у ніч на 8 листопада. Тоді для ухвалення рішення не вистачило кворуму.
6 листопада у німецькому парламенті зареєстрували поправку, яка скасує обмеження, які на «Північний потік-2» накладають європейські директиви.
Про які зміни йде мова?
Нагадаємо, що на початку 2019 року Єврокомісія ухвалила нову енергетичну директиву, якою поширила дію європейського законодавства на трубопроводи, які приєднуються до газотранспортної системи ЄС. Тобто, дію цих директив поширили і на «Північний потік-2», який починається у Росії та закінчується у Німеччині.
Європейські правила, зокрема, передбачають, що компанія-постачальник газу (у російському випадку — Газпром) не може володіти трубопроводом, яким постачають енергоресурс. Таким чином, Газпром не міг би одноосібно постачати газ до Європи «Північним потоком-2», потужність трубопроводу могли б занизити або примусити здійснити анбандлінг Газпрому.
Німецькі депутати пропонують внести зміни до свого законодавства, яке імплементує дію директиви ЄС. Так, якщо відповідно до закону, нові правила поширювалися на всі трубопроводи, введені в експлуатацію після 23 травня 2019 року (тобто, поширяться і на «Північний потік-2» після його запуску), то німецькі депутати запропонували скасувати дату. Таким чином, питання того, чи поширювати нові правила на трубопровід «буде вирішуватися індивідуально».
Зазначимо, що у разі запуску «Північного потоку-2» Росія зможе повністю відмовитися від транзиту свого газу через Україну. Цей транзит щороку приносить Україні близько 3 мільярдів доларів доходів. 31 грудня 2019 року закінчується дія контракту між Україною та Росією про транзит газу. Нового контракту держави ще не уклали, а переговори щодо нього, які відбуваються за участю Єврокомісії, є безуспішними.
Нагадаємо:
- 30 жовтня Данія надала дозвіл дочірній компанії Газпрому Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом «Північного потоку-2», звести трубопровід у своїх територіальних водах. У Нафтогазі повідомили, що це рішення було очікуваним. За допомогою цього газопроводу Росія зможе транспортувати газ до Європи в обхід України, унеможлививши отримання державою транзитних доходів.
- 28 жовтня у Брюсселі відбувся четвертий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС про укладання нового контракту на транзит російського газу через Україну. Під час переговорів українська делегація обговорила питання перегляду перемоги Нафтогазу в арбітражі над Газпромом, однак в уряді пообіцяли захищати інтереси України. Зазначимо, що наступний раунд переговорів про транзит газу перенесли на листопад 2019 року.
Зазначимо, що Росія піднімала питання надання дозволу на будівництво «Північного потоку-2» на нещодавніх переговорах про транзит газу через Україну, що відбулися у Брюсселі. Зокрема, про це російська делегація розмовляла з представниками Єврокомісії.
- Поділитися: