У «Слузі Народу» розповіли, коли почнуть розробляти новий закон про «особливий статус» Донбасу
Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що новий законопроєкт про «особливий статус» Донбасу почнуть розробляти після березня 2020 року.
Про це він розповів журналістам у кулуарах Ради, трансляцію вів «Прямий».
«Я думаю, що будуть напрацьовуватися переговорні позиції, будуть якісь двосторонні консультації. Це моя гіпотеза, це не точно, але я вважаю, що це буде після березня», — зазначив Арахамія.
Він наголосив, що до цього часу ніхто не проводив жодної роботи з розробки нового закону.
Новий законопроєкт, за словами Арахамії, буде базуватися на тих напрацюваннях, які були під час «нормандської зустрічі» 9 грудня та будуть під час наступної у березні.
Зазначимо, народні депутати 12 грудня підтримали у цілому проєкт закону, який продовжує особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей ще на рік. «За» відповідний законопроєкт проголосували 320 депутатів. Проти виступили представники «Голосу», «Батьківщина» утрималася.
Напередодні голова партії «Слуга Народу», заступник голови фракції Олександр Корнієнко заявив, що законопроєкт про особливий статус Донбасу, який продовжує старий закон, складається лише з однієї фрази, якою 2019 рік замінили на 2020-й.
На розгляд Верховної Ради України законопроєкт «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» передали 10 грудня. Його ініціювали депутати від партії «Слуга народу» Давид Арахамія та Олександр Корнієнко.
Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й щороку продовжувала, однак фактично закон ніколи не діяв, бо для цього на окупованих територіях мали відбутися легітимні місцеві вибори за українським законодавством.
Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Продовження чинного закону про особливий статус було однією з домовленостей, яких досягнули лідери України, Росії, Німеччини та Франції на зустрічі нормандської четвірки, яка відбулася у Парижі 9 грудня.
Раніше з вимогою продовжити закон про особливий статус виступив президент Росії Володимир Путін. Так він прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського, який анонсував новий закон про особливий статус після погодження так званої «формули Штайнмаєра».
Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».
«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.
- Поділитися: