Конгресмени-республіканці 23 жовтня зірвали виступ чиновниці Пентагону Лори Купер, яка повинна була дати свідчення трьом комітетам Палати представників у справі про імпічмент президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з інформацією, республіканці увірвалися в кімнату для слухань, де Лора Купер повинна була за закритими дверима дати свідчення в рамках проведеного демократами розслідування.

За словами свідків, виникла бійка і на місце була викликана поліція Капітолію, щоб очистити кімнату, і навести порядок.

Помічник одного з конгресменів розповів, що республіканці принесли мобільні телефони в кімнату, хоча це суворо заборонено.

«Вони схвильовані. Вони намагаються зупинити це розслідування. Вони не хочуть чути сьогодні показання від свідка Купера. Вони знають, що буде надано більше фактів, які є абсолютно вбивчими для президента Сполучених Штатів», — заявив представник Демократичної партії Тед Ліу.

Крім того, представник Демократичної партії Стівен Лінч, якому дозволено бути присутнім на показах в якості члена Комітету з нагляду Палати представників, повідомив, що Купер сьогодні не давала свідчень.

Помічник Палати представників заявив, що судовий розгляд, пов'язаний з імпічментом президента, було тимчасово призупинено.

До того, як конгресмени спробували увірватися до зали засідань, перед журналістами з'явилися десятки республіканців з Палати представників, деякі з яких засудили процес імпічменту. Вони скаржилися на те, що свідчення беруться в приватному порядку, а не на громадських слуханнях, і що Палата представників не проводила голосування, яке б офіційно уповноважувало провести розслідування.

«Це обман, і настав час припинити», — заявив конгресмен-республіканець Марк Уокер.

Раніше голова дипломатичної місії США в Україні Вільям Тейлор дав свідчення у Конгресі у справі про імпічмент президента Трампа.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.

У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.

24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».

Burisma — одна із найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні, президент та засновник якої — Микола Злочевський, ексміністр екології часів президентства Віктора Януковича. Ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював. У 2014-му Злочевський залишив Україну, компанію підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів. У 2018-му в Burisma повідомили, що судові справи проти компанії завершені. ГПУ дійсно закрила справу щодо ухилення від податків, справа щодо відмивання коштів була програна Злочевському в Лондонському суді. А справа щодо розкрадання державних ресурсів — фактично видача ліцензії самому собі — була передана в НАБУ, яке продовжує розслідування. 

Попри провадження, компанія не припиняла діяльність, в 2014-му при Burismа створили раду директорів, в яку увійшов, зокрема Гантер Байден. Він був у раді директорів до 2019 року. Офіційно у справах щодо Burismа він не фігурував. 

Поділитись: