УКРАЇНА

Україна закуповує хлор для очищення питної води в Румунії та Узбекистані — Зубко

26 липня, 2018 11:45
УКРАЇНА/Україна закуповує хлор для очищення питної води в Румунії та Узбекистані — Зубко
Зберегти
Вигляд
Через кризу з постачанням хлору для очищення питної води, Україна почала закуповувати хлор у Румунії й Узбекистані.

Через кризу з постачанням хлору для очищення питної води, Україна почала закуповувати хлор у Румунії й Узбекистані.

Про це повідомив міністр регіонального розвитку України Геннадій Зубко під час селектроної наради щодо підготовки до опалювального сезону.

«На сьогоднішній день румунський хлор споживають декілька водоканалів, і ми очікуємо також на поставки з Узбекистану», — повідомив Зубко.

За його словами, ситуація з постачанням хлору продемонструвала, що місцеві органі влади неналежно виконують свої обов’язки щодо контролю за функціонуванням стратегічної інфраструктури.

Також Зубко повідомив, що зупинка «Дніпроазоту» була «запланованим сценарієм» зриву водопостачання.

Крім цього повідомлялось, що «Дніпроазот» відновив поставки хлору за втричі вищими цінами.

15 червня у підприємстві «Дніпроазот» повідомили, що припиняють свою роботу в зв'язку зі збитковістю. За словами глави правління підприємства Сергія Сідорова, завод вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції підприємства.

Підприємство «Дніпроазот​»​ є виробником і постачальником рідкого хлору і соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

6 липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. Згодом Київводоканал повідомив, що водоканали України наразі розглядають різні способи знезараження води, як альтернативу хлору. Комунальне підприємство Дніпропетровської облради «Аульський водовід» також попередило про можливе припинення постачання питної води мешканцям Дніпра та області через нестачу хлору.

«Європейська бізнес асоціація» зазначила, що виробники напоїв можуть закрити діяльність через дефіцит хлору. А «Громадське радіо» повідомило, що ідеться про Carlsberg, Coca-Cola і PepsiCo.

Однак, виконавча директорка «Європейської бізнес асоціації» Анна Дерев'янко у коментарі Громадському заперечила цю інформацію. 

Також, на запит Громадського, у Carlsberg повідомили, що не закривають завод в Україні через дефіцит хлору, але чекають від Уряду допомоги. Coca-Cola і PepsiCo також спростували інформацію про закриття виробництва в Україні, оскільки знайшли альтернативу хлору «Дніпроазот». 

Також «Дніпроазот» заявило, що готове відновити виробництво за умови підвищення цін на цю продукцію.

18 липня Антимонопольний комітет України повідомив про початок розслідування за фактом зловживання монопольним становищем компанією «Дніпроазот», що виготовляє рідких хлор для очищення води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хлорний конфлікт: чим загрожує українцям нестача питної води 

20 липня Служба безпеки України почала перевірку дій посадових осіб«Дніпроазоту», причетних до виникнення дефіциту рідкого хлору — основного компоненту для забезпечення населення питною водою.

Того ж дня «Дніпроазот» відновив роботу хлорних цехів: продукцію випускатимуть найближчим часом.

Пов`язані новини