Життя

УПЦ МП: 56 архієреїв відмовилися приймати запрошення на Об`єднавчий собор від Варфоломія

Життя/УПЦ МП: 56 архієреїв відмовилися приймати запрошення на Об`єднавчий собор від Варфоломія
Зберегти
Вигляд
56 архієреїв Української православної церкви Московського патріархату відправили до Стамбулу отримані листи-запрошення для участі в Об’єднавчому соборі. До цього всі інші архієреї відмовились від запрошень, заявив Громадському речник УПЦ МП архієпископ Климент.

За словами Климента, безпосередньо йому не надходив лист від патріарха Варфоломія. Отримане запрошення теж відправив би до Стамбулу вслід за архієреями, говорить Климент.

«Це справжнє нахабство з боку Варфоломія — надсилати єпископам такі листи. Він наважується диктувати архієреям Української православної церкви Московського патріархату, куди нам іти, де збиратися і що робити. Раніше ми обирали предстоятеля абсолютно незалежно від будь-яких зовнішніх впливів, в тому числі й з боку турецької держави. Досить дивно та обурливо, що на цей так званий собор, який анонсований як церковне зібрання єпископів, викликають губернаторів і представників місцевої влади. Такого це світ не бачив. Ніби нашим губернаторам немає чим зайнятися, як забезпечити явку на цей захід під головуванням президента України», — сказав архієпископ Климент. 

Свої запрошення Вселенському патріархату повернули митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука.

Відповідно до сайту УПЦ МП, Московський патріархат нараховує в Україні 96 єпископів: 52 правлячих архієреїв, 37 вікарних та 7 архієреїв на спочинку.

8 грудня стало відомо, що глава УПЦ МП Онуфрій повернув запрошення на Об’єднавчий собор Вселенському патріарху. Раніше  УПЦ МП заборонила своєму духовенству брати участь в Об'єднавчому соборі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Батогом чи пряником: як Московський патріархат долучають до нової автокефальної церкви

Нагадаємо, Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?

29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

/Юлія Семененко

Пов`язані новини