УПЦ МП нагородила працівників «Інтера» за працю «на ниві духовного просвітництва»

Працівники телеканалу «Інтер» на врученні нагород в Києво-Печерській лаврі
Працівники телеканалу «Інтер» на врученні нагород в Києво-Печерській лавріУПЦ МП

Українська православна церква Московсього патріархату нагородила працівників телеканалу «Інтер» церковними нагородами: орденами преподобного Нестора Літописця І ступеня, медалями святого рівноапостольного князя Володимира та грамотами предстоятеля церкви.

Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел зазначив, що журналісти «словом проповіді можуть наставити людей на шлях, що веде до Бога».

«Сьогодні телебачення є практично рівноапостольним служінням, і від вас залежить безпосередньо, яку інформацію отримують люди. І коли ви приносите в серця людей світ і спокій, то це є тим засобом, який гасить полум’я ненависті і ворожнечі», — сказав митрополит.

Серед робіт телеканалу «на ниві духовного просвітництва» щотижневе звернення предстоятеля УПЦ МП Онуфрія у програмі «Слово предстоятеля», прямі трансляції молебеню з Володимирської гірки, Хресного ходу та літургії в Києво-Печерській Лаврі.

Також цьогоріч телеканал створив документальний фільм«Києво-Печерська Лавра. Фотографія тисячоліття», який отримав перемогу на фестивалі «ТЕФІ-Співдружність», та фільм«Від Різдва до Хрещення».

У УПЦ МП зазначили, що на телеканалі регулярно виходять інтерв'ю з предстоятелями церкви, а глядачі можуть отримати церковні поради щодо духовних питань.

Намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври митрополит Володимир написав відкритого листа президенту України Петру Порошенку.

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Ющенко: надання томосу — це «хімічно чиста» поразка Путіна

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часомвідбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна