Намісник Почаївської лаври звернувся до Порошенка через тиск (ЛИСТ)
Намісник Свято—Успенської Почаївської Лаври митрополит Володимир написав відкритого листа президенту України Петру Порошенку.
Митрополит зазначив, що в минулому Петро Порошенко, як і його батько, відвідував Почаївську лавру.
«Згадується наше з Вами приємне спілкування та міркування про вічні цінності, коли Ви з дружиною були на поклонінні святиням у нашій обителі. Ми запам’ятали і залишились приємно здивовані тим, коли Ви підкреслили, як Ви неодноразово бували в Єрусалимі, а також тим, що читаєте Євангеліє та Закон Божий».
Натомість зараз у Почаївській лаврі дивуються та запитують:
«Що трапилось, пане Президенте, що Ви так змінили своє ставлення до Української Православної Церкви, своїх земляків — Ваших виборців, та до нашої Почаївської Лаври? Чим образила вона Вас, Вашого батька чи Вашу родину?».
Також у своєму листі митополит Володимир вказує, що лавра почала «переживати тиск» після відмови священиків УПЦ МП зустрітися з президентом, про що вже неодноразово казали представники МП.
«Після того, як не склалася Ваша зустріч з єпископатом УПЦ, наша українська святиня, Почаївська Свято-Успенська Лавра, почала переживати тиск зі сторони різних владних структур. Скажіть, будь-ласка, хто їм дав таке завдання?», — зазначив у листі Володимир.
Наприкінець митрополит пропросив особистого втручання Порошенка для припинення тиску з боку органів державної влади задля «любові та взаєморозуміння».
Українська православна церква Московського патріархату планує подавати позов через позбавлення права на користування споруди Свято-Успенської Почаївської лаври на Тернопільщині.
Раніше Російська православна церква заявила, що на Українську православну церкву Московського патріархату нібито почався «масштабний тиск». Таку заяву в РПЦ виголосили після того, як Мін’юст України забрав в УПЦ МП право користуватися Почаївською лаврою на Тернопільщині.
19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Ющенко: надання томосу — це «хімічно чиста» поразка Путіна
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часомвідбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: