Політика

Намісник Почаївської лаври звернувся до Порошенка через тиск (ЛИСТ)

Свято-Успенська Почаївська Лавра
Політика/Намісник Почаївської лаври звернувся до Порошенка через тиск (ЛИСТ)
Зберегти
Вигляд
Намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври митрополит Володимир написав відкритого листа президенту України Петру Порошенку.

Митрополит зазначив, що в минулому Петро Порошенко, як і його батько, відвідував Почаївську лавру.

«Згадується наше з Вами приємне спілкування та міркування про вічні цінності, коли Ви з дружиною були на поклонінні святиням у нашій обителі. Ми запам’ятали і залишились приємно здивовані тим, коли Ви підкреслили, як Ви неодноразово бували в Єрусалимі, а також тим, що читаєте Євангеліє та  Закон Божий».

Натомість зараз у Почаївській лаврі дивуються та запитують:

«Що трапилось, пане Президенте, що Ви так змінили своє ставлення до Української Православної Церкви, своїх земляків — Ваших виборців, та до нашої Почаївської Лаври? Чим образила вона Вас, Вашого батька чи Вашу родину?».

Також у своєму листі митополит Володимир вказує, що лавра почала «переживати тиск» після відмови священиків УПЦ МП зустрітися з президентом, про що вже неодноразово казали представники МП.

«Після того, як не склалася Ваша зустріч з єпископатом УПЦ, наша українська святиня, Почаївська Свято-Успенська Лавра, почала переживати тиск зі сторони різних владних структур. Скажіть, будь-ласка, хто їм дав таке завдання?», — зазначив у листі Володимир.

Наприкінець митрополит пропросив особистого втручання Порошенка для припинення тиску з боку органів державної влади задля «любові та взаєморозуміння».

Українська православна церква Московського патріархату планує подавати позов через позбавлення права на користування споруди Свято-Успенської Почаївської лаври на Тернопільщині.

Раніше Російська православна церква заявила, що на Українську православну церкву Московського патріархату нібито почався «масштабний тиск». Таку заяву в РПЦ виголосили після того, як Мін’юст України забрав в УПЦ МП право користуватися Почаївською лаврою на Тернопільщині.

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Ющенко: надання томосу — це «хімічно чиста» поразка Путіна

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

 

Пов`язані новини