У китайському місті Ухань розпочали будівництво тимчасової лікарні для пацієнтів, заражених новим коронавірусом.

Про це повідомляє «Сіньхуа».

Завершити будівництво медзакладу площею 25 тисяч квадратних метрів планують за десять днів: вже 3 лютого лікарню планують здати в експлуатацію.

За планом, спеціальна лікарня, в якій буде тисяча ліжок для пацієнтів, об'єднає медичні ресурси міста для забезпечення ізоляції та ефективного лікування інфікованих новим вірусом.

У 2003 році під час епідемії смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому, який швидко поширився на материковій частині Китаю, в Пекіні за аналогічною технологією побудували лікарню за сім днів. За перші місяці роботи вона прийняла одну сьому частину всіх хворих жителів Китаю, тобто понад тисячу людей.

Нагадаємо:

  • Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
  • 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
  • 24 січня у Китаї зафіксували 26-ту смерть від нового вірусу. Загальна кількість хворих вже перевищила 830.
  • Вірус вже зафіксували за межами Китаю, зокрема в ТаїландіЯпоніїПівденній КореїСША, Сінгапурі, В'єтнамі, Саудівській Аравії, а також ймовірно в Росії.
  • Через спалах захворювання Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: