УПЦ МП: Почаївська лавра й далі перебуває у законному користуванні братії чоловічого монастиря
В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що рішення Мін'юсту про скасування державної реєстрації (вилучення із реєстру запису) про право користування на споруди Свято—Успенської Почаївської лаври не скасовує договір про користування від 2003 року. Водночас право користування, набуте до 2013 року, не підлягає обовязковій державній реєстрації.
Про це заявив керівник юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов.
За його словами, скасування такої державної реєстрації не позбавляє чоловічий монастир УПЦ МП права на користування спорудами Свято-Успенської Почаївської лаври.
«Почаївська лавра й надалі знаходиться у законному та правомірному користуванні братії чоловічого монастиря Української Православної Церкви. На сьогодні договір від 2003 року про користування спорудами (храми, дзвіниця, келії та ін.) Свято-Успенської Почаївської лаври за чоловічим монастирем УПЦ, є діючим і не скасованим», — наголосив Бахов.
Від додав, що таке рішення Мінюсту може буте скасовано у судовому порядку.
Раніше Російська православна церква заявила, що на Українську православну церкву Московського патріархату нібито почався «масштабний тиск». Таку заяву в РПЦ виголосили після того, як Мін’юст України забрав в УПЦ МП право користуватися Почаївською лаврою на Тернопільщині.
19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Ющенко: надання томосу — це «хімічно чиста» поразка Путіна
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часомвідбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

- Поділитися: