Усі незаконно захоплені Росією українські моряки до Нового року мають зустрітися зі своїми адвокатами. Вже з вісьмома українцями провели слідчі дії і вони визнали себе військовополоненими.

Про це на прес-конференції повідомив координатор групи адвокатів Микола Полозов.

«Усі адвокати працюють в межах єдиної стратегії та з погодженням з українською владою. Зараз проводяться слідчі дії. За графіком слідчих дій, до нового року всі адвокати побачаться з підзахисними та дізнаються їхню позицію», — сказав адвокат.

Полозов наголосив, що на слідчих діях під протокол вже восьмеро моряків назвали себе військовополоненими. Захисник упевнений, що інші зроблять те саме.

«Військовополонених не можна розділяти, не можна утримувати в СІЗО і треба допускати до них міжнародні організації з відповідним мандатом, як Червоний хрест. Але Росія цього не робить», — заявив адвокат.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Поділитись: