Життя

За добу 2 грудня в Україну не пропустили 57 громадян РФ — прикордонники

Громадське
Життя/За добу 2 грудня в Україну не пропустили 57 громадян РФ — прикордонники
Зберегти
Вигляд
За минулу добу, 2 грудня, в областях, де введений воєнний стан, в Україну не пропустили 57 громадян РФ. Водночас у Росію не пропутили 30 громадян України. Про це Громадському повідомив речник Дежприкордонслужби Андрій Демченко.

Він додав, що в усіх пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль, виокремлюються групи ризиків, за необхідності з ними проводять додаткові інтерв’ювання, встановлюється вся інформація щодо таких осіб, аналізуються їхні поїздки, чи порушували вони українське законодавство. Для цього прикордонники використовують усі наявні бази даних, зокрема Інтерпол, та за необхідності залучають співробітників інших правоохоронних органів — СБУ, Нацполіції, — щоб детальніше перевірити осіб.

«Тут можна говорити виключно про категорію ризику, аби не допустити в’їзду в Україну осіб, які можуть бути причетні до дестабілізації ситуації на терирорії України незалежно від статі. Але, звісно, більше уваги можуть приділяти чоловікам», — наголосив Демченко.

2 грудня прикордонники спростували «тотальне обмеження» в’їзду для громадян Росії.

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну. Зазначимо, що наведені вище умови більш ширші.

Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові


Пов`язані новини