Війна

За минулу добу в Росію не пропустили 40 українців, жодних документів з поясненнями причин не дають — прикордонники

Громадське
Війна/За минулу добу в Росію не пропустили 40 українців, жодних документів з поясненнями причин не дають — прикордонники
Зберегти
Вигляд
Попри заяву Росії про те, що вона не запроваджуватиме дзеркальних санкцій на забороною Україною в'їзду певній категорії росіян, за минулу добу, 30 листопада, в Росію не пропустили 40 громадян України. Про це Громадському повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

«За останні три доби росіяни не пустили на свою територію більше 110 наших співвітчизників. Якщо українські прикордонники відмовляють іноземцям, зокрема й росіянам, у в’їзді в Україну, ми як правова держава видаємо кожному картку відмови, в якій чітко вказано відповідно до якого законодавства і на підставі чого їм не дозволено в Україну. Російська ж сторона не пропопускає українців без пояснень причини. Їх просто не пропускають і жодних документів з поясненнями, чому це відбувається, не надається», — розповів він.

Водночас українські прикордонники за добу 30 листопада відмовили у в’їзді 99 громадянам РФ.

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Пов`язані новини