За минулу добу, 30 листопада, на кордоні з Російською Федерацією відмовили у в’їзді в Україну 99 громадянам РФ. Про це Громадському повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Демченко зазначив, шо у нього немає інформації про стать людей, яким заборонили в’їзд. Він додав, що це громадяни РФ які не мали належних підстав для в’їду в Україну.

«На державному кордоні наразі здійснюються посилені заходи прикордонного контролю. Виокремлюються групи ризиків, зокрема, громадяни, які можуть їхати в Україну з недобрими намірами. Крім того, якщо є найменші підстави або ж якщо громадяни не можуть підтвердити своєї мети поїздки в Україну, зокрема, громадяни РФ, таким особам відмовляють у праві в’їзду в Україну», — відповів він на запитання, чи пов’язані ці відмови із забороною в’їзду для чоловіків громадян РФ віком від 16 до 60 років. 

За словами речника, якщо є належні підстави для в’їзду, громадян РФ пропускають в Україну. 

На уточнювальне запитання, які підстави вважаються належними і чи йдеться виключно про гуманітарні підстави, як от смерть або хвороба родичів Демченко відповів: «Це одна з підстав, чому можуть пропустити в Україну. Також пропустити можуть, якщо громадяни РФ доведуть, куди саме вони їдути та з якою метою. Якщо в інспектора буде достатньо доказів, що громадянин їде в Україну з тією метою яку вказує, його пропустять». 

«Загалом вчора в Україну прослідувало близько 1200 громадян Російської Федерації», — додав він. 

Також відомо, що попри заяву Росії про те, що вона не запроваджуватиме дзеркальних санкцій на забороною Україною в'їзду певній категорії росіян, 30 листопада в Росію не пропустили 40 громадян України.

«За останні три доби росіяни не пустили на свою територію більше 110 наших співвітчизників. Якщо українські прикордонники відмовляють іноземцям, зокрема й росіянам, у в’їзді в Україну, ми як правова держава видаємо кожному картку відмови, в якій чітко вказано відповідно до якого законодавства і на підставі чого їм не дозволено в Україну. Російська ж сторона не пропопускає українців без пояснень причини. Їх просто не пропускають і жодних документів з поясненнями, чому це відбувається, не надається», — розповів Демченко.

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: