Ухвалений Верховною Радою закон про створення Антикорупційного суду містить ризики того, що представники влади зможуть призначити на ключові посади осіб, яких вони хочуть там бачити.

Ухвалений Верховною Радою закон про створення Антикорупційного суду містить ризики того, що представники влади зможуть призначити на ключові посади осіб, яких вони хочуть там бачити.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Реанімаційного пакету реформ.

«Добре, що процес хоч якось рухається, однак я залишаюсь скептичним, зважаючи на досить непросту конструкцію як ветування, так і його подолання спільним складом ВККС і міжнародними експертами», — зазначив головний експерт групи «Антикорупційна реформа» Олександр Лємєнов.

Він додав, що таку складну конструкцію будуть використовувати представники влади для «протягнення» дружніх кандидатів до складу суду.

«Другий ризик — навіть якщо Антикорупційний суд справді буде сформований з найкращих доброчесних професіоналів, які будуть незалежними, то за моделлю, яка затвердження, касаційною інстанцією для Антикорупційного суду є Верховний суд. Тому якщо політична влада має вплив на суддів Верховного суду, то вони зможуть скасовувати рішення антикорупційного суду», — зазначив головний експерт групи «Судова реформа» РПР Роман Куйбіда.

Ще одним великим ризиком експерт називає імовірність, що Антикорупційний суд взагалі не буде створений, бо для його формування потрібен окремий закон про утворення цього суду, який подає президент після консультації з Вищою радою правосуддя. Цього вимагає Конституція, але в парламенті такого законопроекту зареєстровано не було.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький ж вважає, що Антикорупційний суд може запрацювати у грудні 2018 року.

Раніше Юрчишин повідомив, що МВФ не має і не може мати механізмів впливу на Антикорупційний суд.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. Автор законопроекту президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону перемогою.

У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Зазначимо, що процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки.

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.
Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя , ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Прем'єр Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не створять незалежний Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile