Колишній директор державного підприємства Електронмаш Віктор Мова, якого звільнили 23 березня за звинуваченнями у розкраданні понад 60 мільйонів гривень, продовжував залишатись на своїй посаді до кінця липня 2018 року.

Колишній директор державного підприємства Електронмаш Віктор Мова, якого звільнили 23 березня за звинуваченнями у розкраданні понад 60 мільйонів гривень, продовжував залишатись на своїй посаді до кінця липня 2018 року.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Зокрема, Мову звинувачували у тому, що з 2000 року він незаконно привласнив державного майна на суму понад 60 мільйонів гривень, а також незаконно приватизував виробничі приміщення площею 88384,4 квадратних метрі та оздоровчий табір на користь свого родича.

При цьому, після офіційного звільнення, Мова та трудовий колектив Електронмашк не допускали до виконання обов’язків нового керівника підприємства.

«З метою виконання державою владних повноважень з управління підприємством та забезпечення здійснення роботи підприємства у законодавчому полі, за участю представника органу управління та найманої охоронної структури сьогодні (23 липня — ред.) виконувач обов’язків директора державного підприємства Електронмаш — Єфіменко С. М. фактично приступив до виконання покладених на нього обов’язків», — йдеться у повідомленні Мінекономіки.

При цьому зазначається, що сам Мова чинив опір своєму відстороненню та запросив на підприємство представників правоохоронних органів.

При цьому деякі ЗМІ поширили інформацію про рейдерське захоплення державного підприємства. У Мінекономіки повідомляють, що рейдерства не відбулось. Навпаки, від керування підприємством відсторонили особу, яку звільнили.

Державне підприємство Електронмаш спеціалізується на постачанні комплектуючих, готової техніки та електронної продукції, зокрема, тролейбусів, трамваїв, вагонів метрополітену та пасажирських вагонів залізниці.

Раніше повідомлялось, що Мінекономіки звільнило Віктора Мову за зловживання службовим становищем, що завдало державі мільйонних збитків.

Також у МЕРТ повідомили, що Електронмаш віднесено до підприємств, які підлягають приватизації.

Нагадаємо, що 25 червня Фонд держмайна оголосив конкурс на відбір радників для приватизації перших шести великих державних підприємств: Одеського припортового заводу, Президент-готелю, Об’єднаної гірночо-хімічної компанії, компанії Ідар, а також державних підприємств Вугільна компанія «Краснолиманська» та Завод «Електроважмаш».

Раніше Оксана Маркарова заявила, що недоотримані від проведення великої приватизації у 2018 році кошти планують компенсувати за рахунок запозичень.

Нагадаємо, що у 2018 році в бюджеті передбачено отримання доходу від приватизації у розмірі 22,3 мільярди гривень. Сама Маркарова повідомляла, що виконати цей показник не вдасться.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів«великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планують приватизувати малі підприємства у червні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 заводи на продаж: що треба знати про «велику приватизацію»

ProZorro.Продажі планують використовувати для малої приватизації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Мертві, живі, ненароджені: Що буде з державними підприємствами

Поділитись: