Бухгалтер Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків
Бухгалтерка екс—голови передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа та екс—радника Віктора Януковича Пола Манафортазізналася у суді, що допомогла підписувати заднім числом документи а такожфальсифікувати фінансові записи для зменшення податків.
Бухгалтерка екс-голови передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа та екс-радника Віктора Януковича Пола Манафорта зізналася у суді, що допомогла підписувати заднім числом документи а також фальсифікувати фінансові записи для зменшення податків.
Про це Синтія Лапорта, яка готувала податкові декларації Манафорта з 2014 року, розповіла присяжним у федеральному суді в Олександрії, штат Вірджинія, пише Reuters.
Вона надавала свідчення згідно з угодою з урядом про імунітет, щоб уникнути судового переслідування, оскільки Манафорт був звинувачений у банківському та податковому шахрайстві.
Лапорта пояснила, що вона погодилася з бухгалтерськими маневрами, запропонованими Манафортом і його давнім діловим партнером Ріком Гейтсом, оскільки не хотіла створювати проблеми для своєї фірми і боялася втратити свого найкращого клієнта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя
Раніше спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.
30 липня повідомлялося, що Манафорт у 2014-му співпрацював із нині міським головою Києва Віталієм Кличком.
Засновник компанії ClearPath Strategies Девід Блюстоун повідомив Громадському, що міський голова Києва Віталій Кличко у 2014-2015 роках працював з американськими політтехнологами його компанії.
Раніше слідчі спеціального прокурора США Роберта Мюллера надали близько 300 документів у справі екс-голови виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта, які розкривають деталі його співпрації з екс-президентом України Віктором Януковичем, «Партією регіонів» та «Опозиційним блоком».
15 червня суд у Вашингтоні ухвалив рішення про взяття під варту екс-радника передвиборної кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта. Суддя ухвалив таке рішення після того, як адвокати спецпрокурора Мюллера, який розслідує також втручання РФ у вибори США, повідомили, що Манафорт намагався втрутитися у справи свідків. Манафорта у США звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і шахрайстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером.
Крім того, справу, у які фігурує Манафорт, розслідують і в Україні. Його звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?
30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.
Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича
Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від «Партії регіонів» з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям
1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі втручання РФ у вибори США. Він оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.