УКРАЇНА

Апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного в організації замаху на Бабченка

19 червня, 2018 16:05
УКРАЇНА/Апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного в організації замаху на Бабченка
Зберегти
Вигляд
lead
Апеляційний суд Києва залишив під вартою Бориса Германа, якого Служба безпеки України підозрює в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка.

Апеляційний суд Києва залишив під вартою Бориса Германа, якого Служба безпеки України підозрює в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка.

Таке рішення ухвалила колегія суддів, до якої увійшли В'ячеслав Дзюбін, Валерій Вашевич і Іван Рибак, повідомив кореспондент Громадського.

Судді під час засідання Апеляційного суду міста Києва у справі Германа, 18 червня 2018 року Фото: Ігор Бурдига/Громадське

31 травня суд узяв Германа під варту на два місяці, але його захист подав апеляційну скаргу на це рішення.

Як повідомлялося, під час засідання 18 червня Герман заявив, що лише організував стеження за Бабченком, а замовляти його вбивство не планував.

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка.

Також повідомлялося, що Герман діяв за вказівкою громадянина України В’ячеслава Пивоварника, який також є підозрюваним у цій справі. 

СБУ заочно оголосила йому про підозру в організації теракту щодо журналіста Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Організатор та «виконавець» у справі Бабченка: хто вони?

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Пов`язані новини